Teknik Oto Hakkında
1999’un Kasım ayına kadar Borusan Oto Bursa olarak ve o tarihten itibaren Teknik Oto olarak faaliyet gösteren Teknik Oto BMW, MINI, Land Rover, Jaguar ve BMW Motorrad markalarının yetkili satış ve servis hizmetini sunmaktadır.

Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Servisleri’nin klasik müşteri memnuniyeti, kaliteli servis ve hizmet anlayışını Bursa’da sürdürerek 2001 yılında Teknik Oto Eskişehir showroomu ile satış hizmeti vermeye başlandı. 2008 yılı itibariyle de yeni tesisinde satış ve satış sonrası hizmetlerini Eskişehir ve çevre illeri kapsayacak şekilde devam ettirmektedir.

BMW, MINI, Land Rover, Jaguar ve BMW Motorrad tutkunlarına en yeni modelleri yakından incelemelerine olanak sağlayan kuruluşumuz, tüm marka ve modellerin yaşattığı keyfi paylaşmak için sıcak bir atmosfer içinde kurum kimliği standartlarında üstün hizmet ulaştırmayı hedefler.

Servisimizde Borusan Otomotiv'in tesmsil ettiği markaların mekanik, kaporta, boya ve parça hizmetleri son teknoloji alet (ISIS,ISID,IMIB,SDD) ve ekipmanlar ile verilir. Mekanik, kaporta ve boya atölyelerinde garantili BMW standartlarında işlem yapılır. Lastik servisi, klima servisi, far ayarı, oto kuaför işlemleri gibi hizmetler sunulur. Sadık müşterilerimize yönelik geriye dönük müşteri ödüllendirme programı olan Joy/Fun/Go-Card hizmetleri, uzatılmış garanti Europlus gibi müşteri odaklı hizmetler verilir.

Ana hedefimiz, bölgemizde bulunan diğer markaların yetkili satış ve servis hizmetleri arasında daima iyi bir konumda olmak ve müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmektir.
Vizyon & Misyon
Teknik Oto olarak vizyonumuz; müşteri memnuniyeti ve sadakatini temel alarak, tüm hizmetlerimizde profesyonel düşünce ile marka ve şirket imajını üst düzeyde tutarak her türlü rekabet koşullarında müşterilerimizin, temsil ettiğimiz markanın, şirketimizin ,çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın haklarını korumak ve ülke ekonomisine değer yaratmaktır.

Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek yenilikleri çalışanlarımızla paylaşmak; müşterilerimize, deneyimli çalışanlarımızla tanıtım araçlarıyla en seri yöntemlerle aktararak pazarımızdaki öncü liderliğimizi sürekli kılmak, ileriki yıllara firmayı güvenle taşımak.

Faaliyette bulunduğumuz bölgelerde tanıtım ve imajımızın mükemmelliğini kitlelere yayarak, çeşitli aktiviteler ve tanıtımlarla kalıcı ve sürekli olmak.

Dünyanın en iyi markaları olan ürünlerimizle, gerek firmamızı gerekse bulunduğumuz grubumuzun ismini özdeşleştirmek ve birlikte anılır duruma getirmek.

Doğaya ve topluma saygılı olmak. Gelecek nesillere de iyi bir çevre bırakmak için bu bilinci çalışanlarıyla, müşterileriyle, alış veriş ve ilişkide bulunduğu çevrelerle paylaşmak ve bu konuda lider ve öncü olmak

Distribütörümüz ile grubumuz arasındaki köprü vazifesini olumlu sinerji oluşturarak, her iki tarafa ve firmamıza ortak fayda sağlayacak şekilde iki taraf ile paylaşmak.
Kalite Politikalarımız
SINIRSIZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ; müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmak için müşterilerimizle ilişkilerimizde sıcak ve güler yüzlü davranmak, işlerimizi eksiksiz yapmak , kaliteli olmak ve zamanında teslim etmek, teknik ve teknolojik değişimlerden en kısa sürede haberdar ederek ürün ve hizmetlerimizden en etkin faydalanmalarını sağlamak.

MÜŞTERİ SADAKATİNİ KAZANMAK; müşteri sadakatini devamlı kılmak için, müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin kalitesini anlatmak, müşterilerimize verdiğimiz sözleri tutmak ve onlara farklı olduklarını hissettirmek.

DÜNYANIN ÖNDE GELEN MARKALARINI TEMSİL ETTİĞİMİZİN BİLİNCİNDE OLMAK; Dünyanın önde gelen markalarını temsil ettiğimizi, gerek davranışlarımızla, imajımızla, kalitemizle, eğitimimizle, teknolojimizle, çevreye ve topluma saygımızla, tesisimizle ve kurumsal kimliğimizle müşterilerimize göstermektir.

ÇALIŞANLARIMIZIN EKONOMİK ,SOSYAL VE KİŞİSEL GELİŞİMİNİ SAĞLAMAK; çalışanlarımızın ekonomik sosyal ve kişisel gelişimlerini sağlamak için, firmamızın menfaatlerini koruyarak ,israfları önleyerek firmamıza yarattığımız artı değeri paylaşmak, sosyal etkinlikler düzenlemek, motivasyonlarını üst düzeye çıkarmak, kişisel eğitimler organize etmek.

SÜREKLİ GELİŞİM VE LİDER KURULUŞ OLMAK; Sürekli gelişen ve lider kuruluş olmak için; hızlı gelişmelere kolay uyum sağlayan, kendini yenilemesini bilen, teknolojiyi etkin kullanan, eğitimli personele sahip, farklılık yaratan temsil ettiği markaları özümsemiş; müşterileri, çalışanları hissedarları ile bütünleşmiş olmak
Şirket Bilgileri
Şirket Adı
TEKNİK OTO SERVİS AKARYAKIT TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Adres
YENİ YALOVA YOLU 15.KM OVAAKÇA - BURSA

Telefon
444 17 16

Vergi Dairesi
ERTUĞRULGAZİ

Vergi Numarası
T1800038367

Mersis No:
0180 0038 8367 00017

Yasal Notlar
Kişisel bilgiler
Bu sitenin bazı bölümlerinde, sizden kişisel bilgilerinizi iletmeniz istenmiştir. “Ad, soyad, cep telefonu numarası, elektronik posta adresi ve benzer bilgiler de dahil kişisel bilgilerimi TEKNİK OTO SERVİS AKARYAKIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.TURİZM.'e kendi rızam ile verdiğimi beyan eder, bu bilgilerin TEKNİK OTO SERVİS AKARYAKIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.TURİZM., Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş. ve Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. bünyesindeki grup şirketlerince tarafıma yönelik yapılacak ürün, hizmet, özel teklif ve kampanyaların pazarlama iletişimi faaliyetleri ile sadakat kartı ve anket uygulamaları da dahil olmak üzere her türlü ticari elektronik iletini gönderiminin; formda seçtiğim iletişim kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilmesinde kullanılmasına ve bu bilgilerin TEKNİK OTO SERVİS AKARYAKIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.TURİZM, Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş. ve Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş tarafından işlenmesine ve muhafaza edilmesine onay verdiğimi bildiririm.”

Veri tabanımızda hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu taleplerinizi 0224 280 49 20 numaralı telefonu arayarak iletebilirsiniz.

Telif
Telif hakkı Teknik Oto Servis ve Ticaret A.Ş.’ye aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yayınlanan metin, görsel, ses, animasyon ve video dosyaları ile tasarımlar 5846 sayılı Yasa ve ilgili Mevzuat gereği telif altındadır. Hiçbir öğesi ticari amaç için kopyalanamaz, kullanılamaz veya başka web sitelerinde yayınlanamaz.

Logolar
Bu sitede yayınlanan logolar, marka ve kurumsal amblemler ile araç üstündeki model yazıları, 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile korunmaktadır. Aksi belirtilmediği sürece kopyalanamaz ve kullanılamazlar.

Bilgiler
Tüm bilgiler Teknik Oto Servis ve Ticaret A.Ş. tarafından "olduğu gibi" ve hiçbir surette herhangi bir garanti ya da taahhüt içermeden ya da ima edilmeden verilmektedir. Bilgilerin doğru olduklarından yola çıkıldıysa da, bazı hata ya da yanılgıları içermesi mümkün olabilir.

Ürünler
Bu web sitesinde yer alan tüm ürün bilgileri, bu internet sitesinin yayına alındığı tarihte en son elde edilen bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır. Teknik Oto Servis ve Ticaret A.Ş. dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın bu bilgilerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yazım hatalarından dolayı sorumluluk alınmaz.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

TEKNİK OTO SERVİS ve BORUSAN OTOMOTİV ve YETKİLİ SATICI / SERVİS/ ÜRETİCİLERİ- MÜŞTERİ KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ
Teknik Oto Servis Akaryakıt Turizm San. A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması ve İşletmesi Politikası
Kişisel Verilerin Korunması – Başvuru Formu

a) Veri Sorumlusu ve Temsilcisi 

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“6698 Sayılı Kanun”) uyarınca veri sorumlusu olarak Teknik Oto Servis Akaryakıt Turizm San. ve Tic. A.Ş., Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş., Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş., Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş. ve yetkili satıcı/servis/üreticileri (hepsi birlikte “Borusan Otomotiv ve yetkili satıcı, servis ve üreticileri” veya “Şirket”) tarafından, aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir. Detaylı bilgiye www.teknikoto.com internet sitesi üzerinden, ilgili şirket ile ilgili olarak kamuoyu ile paylaşılmış olan “Kişisel Verilerin Korunması” başlığı altından ulaşabilirsiniz. 

b) Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği 

Sizinle olan ilişkimiz kapsamında kişisel verileriniz; 

 • Müşterilerimiz olarak sizinle satış, satış sonrası destek, kiralama gibi sözleşme süreçlerin kurgulanması, gerekli olan tüm işlemlerin icrası ve takibi, araç kiralama müşterilerinin kiralama talep sürecinin başlatılması, değerlendirilmesi, sonuçlandırılması, risk değerlendirmesi yapılması, sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, velhasıl kiralama ile ilgili operasyonel süreçlerin planlanması ve icrası,
 • Müşteri kayıtları oluşturulması ve yönetilmesi,
 • Satış sonrası desteğe ilişkin yükümlülüklerin yerine getirilmesi, hasar veya kaza süreçlerinin, değer tespiti, değer kayıp ve sair süreçlerin yürütülmesi ve takibi,
 • Satışa bağlı faturalandırma faaliyetleri dahil olmak üzere mali, muhasebesel ve finansal işlemlerin yürütülmesi, risk yönetiminin gerçekleştirilmesi,
 • Müşteriler ile ilgili olarak yasal sınırlar içerisinde değerlendirme, analiz ve risk yönetim çalışmalarının yapılabilmesi,
 • Garanti yükümlülüğünün yerine getirilmesi, kasko ve sigortalama süreçlerinin takibi,
 • Müşteri ilişkilerinin yürütülmesi ve kurumsal yönetim faaliyetlerinin takibi,
 • Müşteri talep ve şikayetlerinin yönetimi ve takibi;
 • Şirketimiz tarafından sunulan hizmetlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması
 • İş ve operasyonların sürdürülmesi, Şirket faaliyetlerinin ve prosedürlerinin yürütülebilmesi,
 • Risk yönetiminin yapılması, iş sürekliliğinin sağlanması, sözleşme süreçlerinin veya hukuki taleplerin takibi,
 • Bilgi güvenliği süreçlerinin planlanması, bilgi teknolojileri alt yapısının oluşturulması ve yönetilmesi
 • Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetler ile Şirketimiz ve Şirketimiz ile iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini,
 • İş ortakları, bayiler veya tedarikçilerle yürütülen işlerin planlanması ve takibi,
 • Hukuki süreçlerin ve resmi kurumlarla iletişim süreçlerinin takibi ve icrası,
 • Ürün ve/veya hizmetlerimiz için anlaşmalı olduğumuz kredi sağlayıcı şirketler tarafından sunulan kredi imkanlarına başvuru olması halinde kredi sağlayıcı şirketlerce yapılacak kredi değerlendirme işlemlerinin bu kuruluşlar nezdinde takibi, planlanması ve yürütülmesi,
 • Müşteri bazlı gelişmeler hakkında bilgi alınarak verim raporlarının oluşturulması ve güncellenmesi,
 • Pazar araştırmalarının yapılması, ürün ve hizmetlere bağlılığının sağlanması ve/veya artırılmasına yönelik aktivitelerin planlanması ve düzenlenmesi,
 • Ürün ve hizmetlerin satış, pazarlaması ve tanıtımı süreçlerinin programlanması ve takibi,
 • Araç test sürüşleri gibi etkinliklerin organizasyonu ve takibi,
 • Çalışanların performans değerlendirme süreçlerinin ve/veya iş faaliyetlerinin planlanması ve takibinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla müşterilere ait datanın kontrolü, analizi, gibi amaçlarla 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenecektir.

Kişisel verileriniz bazı spesifik amaçlarla işlenebilmesi için ise 6698 Sayılı Kanun kapsamında açıkça rızanızı vermiş olmanızı aramaktayız. Herhangi bir platformda açık rızanızı vermiş olmanız halinde, verilerinizin işlenebileceği amaçlar ise aşağıda sayılmaktadır:

 • Size özel satış ve pazarlama faaliyetlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesi,
 • Ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi,
 • Müşterilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre kendilerine hediye, jest gönderimi gibi faaliyetlerin planlanması ve icrası,
 • Müşterilerin alışveriş geçmişleri değerlendirilerek müşterilere kampanya ve teklifler sunulması, bu kapsamda müşteri ve potansiyel müşterinin iletişim bilgilerine ticari elektronik ileti gönderilmesi,
 • Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlere bağlılığın oluşturulması veya arttırılması gibi amaçlarla ürün ve hizmetlerin kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek önerilmesi, tanıtılması ve gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, ürün ve hizmetlerimize ilişkin memnuniyet ve bağlılık araştırmalarının yapılması,
 • Potansiyel kiralama müşterilerine, araç alım müşterilerine ve/veya diğer ürünlerimizin/hizmetlerimizin müşterilerine uygun kampanya, teklif ya da etkinlik davetlerinin ve sair pazarlama enstrümanlarının gönderilmesi, etkinlik ve organizasyon kayıtlarının tutulması, planlanması ve icrası gibi amaçlar ile kişisel verileriniz işlenebilmektedir.

Yukarıda sayılan tüm amaçlar birlikte “Amaçlar” olarak ifade edilecektir. 

c) İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği 

Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda sayılan Amaçların gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla Teknik Oto Servis Akaryakıt Turizm San. ve Tic.A.Ş. ve direkt ve dolaylı iştirakleri başta olmak üzere; yurt içindeki ve yurt dışındaki iş ortaklarımızla, tedarikçilerimizle, lojistik firmalarıyla, broker şirketleriyle, etkinlik şirketleriyle, dijital ajanslarla, çağrı merkezi hizmet sunucularıyla, denetim şirketleriyle, bankalarla, sigorta şirketleriyle ve sair iş ortaklarımızla, iştiraklerimizle, dışarıdan hizmet alınan üçüncü kişilerle, hukuken yetkili kamu kurumları ve özel kişi ve kurumlar ile 6698 sayılı Kanun’un 8. ve 9. Maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde paylaşılabilecek ve yurt dışına aktarılabilecektir.

d) Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi 

Kişisel veriler; Teknik Oto, Borusan Otomotiv ve yetkili satıcı, servis ve üreticileri tarafından farklı kanallar ve farklı hukuki sebeplere dayanarak yukarıda sayılan Amaçlar kapsamında toplanmaktadır. Bu süreçte toplanan kişisel verileriniz, fiziki ortamda tarafımızca ya da iş ortaklarımız veya yetkili satıcı ve servislerimiz kanalıyla; tanıtım ve sponsorluk etkinliklerinde, üreticilerimiz ve diğer iş ortaklarımız kanalıyla; dijital ortamda internet siteleri, mobil uygulamalar, çağrı merkezi vb. kanallardan elde edilmektedir. Kişisel verileriniz yukarıda sayılan Amaçların sağlanması ve hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmeye dayanan hukuki sebeplerle işlenmektedir. 

e) Kişisel Veri Sahibinin 6698 sayılı Kanun’un 11. maddesinde Sayılan Hakları 

Kişisel veri sahipleri olarak siz, 

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • 6698 sayılı Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde 6698 sayılı Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde, kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Onay vermeniz halinde, Kişisel Verilerin Korunması Kanununa aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahipsiniz. 

Haklarınıza ilişkin taleplerinizi İnternet sitemizde yer alan “Kişisel Verilerin Korunması Başvuru Formu” başlığı altında düzenlenen yöntemlerle iletmeniz durumunda, talebin niteliğine göre talebiniz en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde sonuçlandıracaktır.